Перші суди над підозрюваними: річниця пам’яті 5-річного Кирила

Бабуся Кирила Тлявова на могилі хлопчика / Фото “Бабель”

Сьогодні світла річниця з дня, коли куля поцілила 5-річного Кирила Тлявова у Переяславі-Хмельницькому.
Дитина боролася за своє життя, але надвечір 3 червня померла. До трагедії, ймовірно, причетні поліцейські. На момент скоєння злочину вони перебували поза службою без табельної зброї і були п’яними.

Спершу поліцейські Переяслава-Хмельницького стверджували, що 4 дітей гуляли на вулиці, коли 5-річний хлопчик з необережності посковзнувся та впав на асфальт і камінь, через що й отримав травму голови.

Проте, коли медики зробили дитині операцію, виявили в її голові проникаючі вогнепальні тілесні ушкодження, то правоохоронці додатково оглянули місце інциденту та виявили гільзи від набоїв, стаканчики та банки.

Лише 5 листопада, тобто через 5 місяців після трагедії, у справі про вбивство Кирила Тлявова стало 4 обвинувачених:

  • інспектор водної поліції Іван Приходько;
  • поліцейський Володимир Петровець;
  • їхній друг Дмитро Кривошей;
  • 17-річний син Петровця Станіслав.

Станом на сьогодні – під вартою залишається тільки вже звільнений поліцейський Приходько, його запобіжний захід продовжили до 26-го червня. А експоліцейського Петровця та Кривошею – звільнили з-під варти у березні. Суд пом’якшив їм запобіжний захід і дозволив внести заставу. Про це ЗМІ дізналися лише за два місяці.

Попри особисті обіцянки президента, що усі причетні – понесуть і політичну, і кримінальну відповідальність – досі ніхто у справі так і не був покараний.

Як повідомляв 5.UA, вбивство дитини обурило суспільство. Люди почали виходити на акції протесту під будівлі поліції в Києві і Львові та вимагати відставки глави МВС Арсена Авакова.