Осінні канікули можуть перенести: у МОН назвали нову дату

Початок осінніх канікул у школах та університетах України може бути перенесений із 25 на 18 жовтня через зростання захворюваності на COVID-19.

Як розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю Радіо Свобода, відповідне положення міститься у рекомендації Національної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Міністерству освіти і науки.

“Це дозволить нам стримати в певних відсотках активний епідпроцес, який сьогодні зафіксований на території нашої держави”, – зазначив міністр.

При цьому він не виключає, що осінні канікули доведеться подовжити.

"Ми зараз говоримо про те, щоб наблизити канікули, а надалі будемо дивитися залежно від епідситуації. Або рекомендуватимемо подовжити, якщо буде позитивна динаміка, або будемо ухвалювати інші рішення. Все залежатиме від ситуації, яку будемо фіксувати", – пояснив Ляшко.

За словами міністра, навчальний процес залежатиме від зростання кількості контактів серед дорослого населення.

"Зазвичай канікули або призупинення навчального процесу призводить до як мінімум на 15% зниження захворюваності уже через 5 днів після ухвалення цього рішення", – зауважив він.

  • В Україні станом на ранок 12 жовтня зареєстрували близько 12 тисяч нових випадків COVID-19.
  • У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників.