Офіс генпрокурора назвав єдину причину трагедії під Іловайськом

Офіс генерального прокурора опублікував результати дослідження обставин Іловайської трагедії. За даними ОГПУ, єдиним фактором, що призвів до трагедії, стала військова агресія Збройних сил Російської Федерації.

“Згідно з висновками експертів та комплексу інших здобутих доказів, єдиним фактором, що призвів до трагічних подій під Іловайськом, є військова агресія ЗС РФ. У ніч з 23 на 24 серпня 2014 року відбулось наймасштабніше пряме вторгнення збройних сил країни-агресора на територію України та подальше вчинення ними воєнних злочинів”, — ідеться в повідомленні відомства.

Згідно з ним, 29 серпня 2014 року за вказівкою та наказом командування Генштабу ЗС РФ російські військовослужбовці впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Разом із трьома полоненими російськими десантниками під час виходу особового складу підрозділів сил АТО в районі населених пунктів Старобешево, Чумаки, Новодворське, Агрономічне, Многопілля, Червоносільське, Осикове, Новокатеринівка Донеччини.

“Таким чином, було вчинене віроломне вбивство 366 українських воїнів, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон”, — повідомили в ОГПУ.

У відомстві додали, що інформацію про зібрані докази вчинення воєнних злочинів, в тому числі віроломного вбивства українських військових у районі Іловайська, передано до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду для розв’язання питання про відкриття кримінального провадження.

  • Бої за Іловайськ тривали з 6 серпня по 3 вересня 2014 року.
  • 18 серпня, в ході запеклих боїв, українські силовики (переважно, добровольці) увійшли до Іловайська.
  • Вони змогли взяти під свій контроль частину міста, однак після заходу російських військ 23-24 серпня до тилу українського угруповання з території РФ, угруповання виявилося в оточенні.
  • 29 серпня вночі президент РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, які опинилися в оточенні.
  • 29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув у Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід повинен відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста. Однак під час виходу колони були розстріляні ворогом.
  • Тяжкі втрати спонукали українське керівництво до висновку Мінського перемир’я в рамках контактної групи Україна-Росія-ОБСЄ із залученням представників проросійських бойовиків.