“Нас почули”. Родичі полонених і зниклих безвісти зустрілися із представниками Офісу президента

Фото Суспільного

Як зазначає Суспільне. Новини представники Офісу президента провели зустріч із родичами полонених і зниклих безвісти на Донбасі, які днем раніше розпочали 72-годинну акцію протесту з вимогою ухвалити низку законопроєктів.

Представники ОПУ запросили учасників демонстрації на зустріч за кілька годин після її початку. Розмова тривала протягом двох годин. Зокрема, під час неї обговорювалось ухвалення проєктів законів про полонених та зниклих безвісти.

"На зустрічі були представники Офісу президента, керівники директоратів, профільних департаментів, заступник керівника Офісу президента Роман Машовець та радник голови ОПУ Михайло Подоляк. Ми домовилися, що вони (родичі полонених та безвісти зниклих – ред.) нададуть пропозиції і кандидатів (для роботи в робочій групі – ред.)", – розповіла голова Консультативної ради з питань забезпечення прав і свобод захисників України при Офісі Президента Альона Вербицька.

За її словами, родичі військових мали кілька вимог, у тому числі включити їх до роботи Тристоронньої контактної групи. Це питання вдалося вирішити.

“Я створила відповідні робочі групи при Консультативній раді саме з питань безвісти зниклих і полонених. Для того, щоб доносити їхню позицію (в Тристоронній контактній групі – ред.), відстоювати їхні інтереси", – сказала Вербицька.

Ще однією вимогою протестувальників було запустити роботу державної комісії з пошуку безвісти зниклих за особливих обставин. Її створили указом Уряду ще у 2019-му. Комісія мусить шукати людей, евакуйовувати тіла та вести єдиний реєстр зниклих безвісти. Однак через юридичну колізію комісія до цього часу не працює.

"Там є проблема в законодавчому полі. Напрацьований проєкт закону, на цей момент він внесений до Кабінету міністрів. І найближчим часом зміни до закону будуть внесені до Верховної ради й проголосовані", – зазначила голова Консультативної ради Альона Вербицька.

Також протестувальники вимагали ухвалення закону "Про полонених". За словами Вербицької, Офіс президента вже вніс його на розгляд парламенту для голосування. За бажанням родичі можуть внести правки до документа.

Суспільне зв'язалося з учасниками акції, які мітингували під ОП. Мама полоненого бійця Наталія Гордійчук сказала, що акцію родичі військових завершили.

“Нас почули. Всі вимоги, все що ми вимагали, майже про все домовились. Будемо брати участь у комісії з розробки до закону про полонених і долучимось до комісії з пошуку безвісти зниклих", – розповіла вона.

  • 12 жовтня матері полонених і зниклих безвісти українських військовослужбовців влаштували демонстрацію під стінами Офісу президента в Києві.
  • Родичі бійців вимагають від влади проголосувати за законопроєкт про полонених, виконати закон про зниклих безвісти, а також запустити роботу Державної комісії з пошуку зниклих.