МОН хоче повернути учнів молодших класів до шкіл після канікул

Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством охорони здоров’я буде забезпечувати навчання молодших класів в очному форматі після канікул, а 5-11 класів — в залежності від епідемічної зони.

“Хочу поінформувати, що ми спільно з МОЗ будемо забезпечувати навчання 1-4 класів в очному форматі (після канікул), а 5-11 класів – залежно від епідемічного рівня: у змішаному або дистанційному форматах”, — повідомив виконувач обов’язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет у Telegram.

За його словами, позиція Міносвіти полягає у тому, що діти мають навчатися в повноформатному режимі.

“Повторення весняного локдауну — найгірший сценарій, якого ніхто сьогодні не хоче допустити. Сьогодні багато матеріалів напрацьовано і вчителі більшою мірою готові до роботи дистанційно. Інше питання – потрібно враховувати економічну складову й ті обставини, що дітей непросто залишати вдома без нагляду”, — написав Шкарлет.

Він додав, що залежно від епідемічного кольору регіону дехто розпочне очне навчання, а дехто, якщо це буде “червона” зона, залишиться на дистанційному.

  • У 422 школах Києва оголошено канікули з 21 по 21 жовтня. Частина шкіл продовжують працювати через триместрову систему навчання.
  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко на початку жовтня заявляв про можливість перенесення терміну канікул через місцеві вибори.
  • Міністерство освіти та науки оновило правила дистанційного навчання. Відомство наголосило, що дистанційна форма залишається виключно добровільною і вимагає подання відповідної заяви від батьків.
  • 13 жовтня уряд затвердив постанову, відповідно до якої в Україні продовжили дію адаптивного карантину до кінця 2020 року, а школам рекомендували піти на канікули з 15 жовтня.