“Коронавірус може виявитися неминучим гостем” – Комаровський про важливий захист

Євген Комаровський

Серед населення України шириться неперевірена інформація про якісь нібито дієві супроти коронавірусу ліки. Проте насправді єдиний захист від COVID-19 здатна забезпечити виключно вакцинація.

Як інформує “ТСН“, про це розповів відомий доктор Євген Комаровський.

Наразі ліків проти коронавірусу немає.

“Тобто все, що ви чули про цинк, про вітамін D, вітамін С – це все не має ніякого відношення до ймовірності захворіти”, – сказав Комаровський.

За його словами, ймовірність переходу хвороби у важку форму, яка має місце у 5-15% хворих, залежить від того, чи є у людини в організмі дефіцит цинку, вітамінів D і С.

“Так, багато лікарів, а також сучасні протоколи рекомендують не допускати дефіциту цих вітамінів і мікроелемента в організмі. Ще раз кажу, це п’ється не для того, щоб не захворіти, а щоб хвороба не перейшла у важку форму”, – підкреслив Комаровський.

Імовірність захворіти, за його словами, залежить від двох чинників.

“Перший: з якою кількістю вірусу ви зустрінетеся. Другий: в якому стані буде ваш організм на момент зустрічі. Дуже важливо стан слизових оболонок – якщо у вас пересохло в носі, в роті, якщо ви в сухому і теплому повітрі, спітнілий, то організм практично не може зупинити вірус, який отримує всі умови для розмноження”, – розповів лікар.

Він порекомендував стежити, щоб в приміщенні був постійний повітрообмін, контролювати стан слизових оболонок і приймати вітаміни.

Лікар Комаровський зазначив, що у багатьох ситуаціях без двох приладів, які дозволяють стежити за станом середовища у помешканні, коронавірус може виявитися неминучим гостем.

“Якщо у вас в будинку немає гігрометра і зволожувача, то думайте спочатку про це, а вже потім про цинк і вітамін D”, – сказав лікар.