Як хворим на COVID-19 проголосувати на виборах

Українські виборці, які хворіють на коронавірус чи мають підозру на COVID-19, можуть проголосувати на місцевих виборах удома, якщо подадуть відповідні заявки до 23 жовтня включно.  

Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу. Він зазначив, що взяти участь у голосуванні на виборах – це конституційне право будь-якої людини.

За словами очільника МОЗ, якщо виборець хворий на COVID-19, він повинен звернутися до територіальної виборчої комісії до 20:00 останньої п’ятниці перед днем голосування (23 жовтня – ред.) і залишити заяву, що він має проголосувати з дому у зв’язку з коронавірусною хворобою.

“У день голосування приїде комісія “на дім”. Звичайно, приїдуть у всіх засобах захисту – так, як це повинно бути”, – сказав Степанов.

Він не уточнив, чи хворий на COVID-19 має обов’язково прийти до виборчої комісії, чи може звернутися телефоном або листом.

  • Більшість українців не знає про точну дату місцевих виборів і за якою системою проходитиме голосування. Такі дані опитування Соціологічної групи “Рейтинг.
  • Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
  • У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.