“Фея з… вибухівкою”: юна мама дивує незвичною професією

Серед гуркоту навчальних вибухів і неголосних коментарів інструктора раптом почулось, що один із курсантів доповідає надто тонким голоском.

Про це йдеться у інтернет-виданні “Арміяінформ”.

− Дівчина? Тут?

Керівник занять, кремезний підполковник, з усмішкою підтвердив мої припущення:

− Так, це наша Оля Каршньова. Між іншим, одна з найкращих серед курсантів.

Тендітна жінка в броніку, шоломі вправно готувала тротилову шашку до підриву. З’єднувала дроти, обмотувала ізоляційною стрічкою заряд, встромляла ключ у підривну машинку і дотиком пальчика викликала полум’я й гуркіт вибуху.

Я не раз і не два бачив на фронті жінок різноманітних спеціальностей, від кухарів і зв’язківців до операторів-навідників БМП, але жінка-сапер? Погодьтесь: досить нечасте явище.

Після виконання вправ був невеличкий відпочинок. Ховаючись від пронизливого вітру, курсанти говорили про щось своє, сміялись. Оля, усміхаючись, розповідала про себе.

− Сама я з Часового Яру. Спочатку потрапила у медроту. Курс молодого бійця пройшла в одному з навчальних центрів, а потім… Потім перейшла до ГІЗу – групи інженерного забезпечення. Потрапила у взвод інженерної розвідки на посаду санітара-розвідника. А сюди приїхала здобувати фахову підготовку вже як сапер.

На запитання «Чи не страшно?», відповідає з усмішкою:

− Зовсім ні. Цікаво й корисно. Ми вже були в районі ООС, виконували завдання, тому я знаю, чому треба навчатись.

Після служби, в цивільному житті, Оля планує стати психологом. Вона ще вчиться в коледжі, майбутній педагог. Вдома її чекає донька.

Олександр Шульман