Двомісячна сова Соня стала домашньою улюбленицею подружжя із Житомира (Відео)

фото: Суспільне Житомир

Двомісячна сова Соня стала домашньою улюбленицею житомирян Олени Крігер та Валерія Айунца. Птаха живе у їхньому будинку два тижні, не боїться людей і їсть з рук. Окрім неї, в домі також є два собаки та канарка.

Птаху підібрали у Хмельницькому – там вона і прожила певний час. Та ті, хто її знайшов, зрозуміли, що не можуть дати їй належного догляду, і передали її іншим людям. Ті люди поставилися вже більш компетентно: підняли інформацію і зрозуміли, що у домашніх умовах не зможуть вигодувати це пташеня.

До Айцунів Соня потрапила, бо пані Валерія є власницею ветеринарної клініки і має досвід роботи з птахами. А ще – родина живе біля поля і до них прилітають сови.

Порадившись, Олена з чоловіком вирішили самі турбуватися про сову. Соню годують м’ясом перепілок, курчат і мишей. Добувати польових мишей – обов’язок Валерія. Вранці та ввечері він ставить мишоловку, аби порадувати Соню улюбленою їжею.

Олег Водоп’янов, ветеринарний лікар, каже, якщо сову тримати у домашніх умовах, то власники повинні забезпечити належні умови її існування: достатню кількість простору, стіни обладнати присадами і забезпечити відповідний раціон. Сови їдять мишей, перепелів та курчат. За таких умов тварина здатна прожити у квартирі до двадцяти років. Майже стільки ж, скільки у дикій природі.

Коли Соня подорослішає, Олена та Валерій планують передати її до заповідника для диких птахів.

Подробиці – у відео Суспільне Житомир: