День журналіста святкують в Україні вже 26 років: вітання політиків

Фото ілюстративне

Сьогодні, 6 червня, професійне свято у всіх українських журналістів, кореспондентів і репортерів.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак так привітав журналістів із професійним святом.

“Вітаю журналістів із професійним святом! Ви обрали нелегку, подекуди небезпечну та надзвичайно відповідальну справу життя. Саме ви впливаєте на формування картини світу великої кількості людей. Адекватність цієї картини світу залежить від вашої прискіпливості, звички не довіряти словам, перевіряти будь-яку інформацію, відокремлювати фейки та пропаганду від реальних фактів. Бажаю вам цікавих тем і захоплюючих сюжетів, хороших спікерів та багато ексклюзиву, любов читачів, слухачів і глядачів, гарні гонорари та, звичайно, справжнього журналістського драйву!”, – написав голова ОПУ на своїй сторінці у Фейсбук.

«Часто представники преси першими виявляють злочини, корупційні оборудки, схеми і махінації. Саме синергія журналістів-розслідувачів і правоохоронців дає результати в розкритті найрезонансніших злочинів. І за це ми окремо дякуємо найактивнішим. Суттєво допомагає і конструктивна критика та журналістський контроль. Однак журналісти не повинні через свою професійну журналістську діяльність самі ставати жертвами злочинів», – наголосила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

«Сьогодні – День журналіста. Чи безпечно в Україні бути журналістом? Мусимо визнати, що ні і докорінно міняти ситуацію. Завдання правоохоронних органів зробити так, щоб правда не коштувала життя. Кожен злочин проти представників ЗМІ має бути розкритий, а винні покарані», – підкреслила Венедіктова. «Гонгадзе, Шеремет, Веремій, Сергієнко, Бузина – в жодному з цих вбивств ще не поставлено законну крапку. Тим часом журналісти продовжують зазнавати перешкоджання професійній діяльності, тиску, отримувати погрози застосування насильства і піддаватися фізичній розправі. Журналістів переслідують за критику чи викриття, у них незаконно вилучають зібраний матеріал, відбирають техніку, б’ють. Всі ці факти неодмінно мають перевірятися органами правопорядку і на кожен з них має бути відповідна оперативна реакція», – додала генпрокурор.

“Шановні представники ЗМІ! Вітаю вас із професійним святом – Днем журналіста! Ви – наша четверта влада, яка завжди тримає руку на пульсі подій, а всі інші гілки влади – у тонусі. Щиро дякую за вашу щоденну працю в інформаційному полі”, – зазначив Разумков.

Зазначимо, в Україні 6 червня відзначають День журналіста. Указом першого президента України Леоніда Кравчука від 25 травня 1994 року було затверджено дату святкування Дня журналіста. Саме 6 червня в Брюсселі в 1992 році Національну спілку журналістів України прийняли до Міжнародної федерації журналістів.

День журналіста святкують в Україні вже 26 років.