Чому український лікар Євген Комаровський розкритикував посилення карантину в Києві

Відомий український лікар Євген Комаровський розкритикував посилення карантину в Києві.

З відповідною заявою він виступив в ефірі телеканалу “Україна 24”. На думку лікаря, в результаті заборони роботи кафе і кінотеатрів після 22:00 знизити рівень ризику зараження неможливо. “Є проблема, кінотеатр – це закрите приміщення. Інтенсивність повітрообміну в кінотеатрі і відстань між людьми в кінотеатрі визначає ступінь ризику. При чому тут час доби – я не розумію. Ось, наприклад, кінотеатр, у нього швидкість обміну повітря така-то – ми дозволяємо при такій вентиляції повітря проводити заходи.

Читайте також: Київ посилив карантин: Кличко назвав нові обмеження (Відео, Мапа)

Немає такої системи вентиляції – цей зал не працює. Ось головний чинник. Чому раптом стало обставиною – я не знаю як лікар. Можливо, є якісь нові відкриття київських епідеміологів. Чому о 18:00 кінотеатр можна відкрити, а о 22:00 не можна”, – сказав Євген Комаровський.

Читайте також: “Таке враження, що вірус пробуджується в Києві саме після 22:00” – звернення підтримали всі депутати

Також він заспокоїв тих, хто боявся купатися в басейні через ризики заразитися коронавірусом. “Через воду вірус не передається. Купання в басейні багаторазово менш ризиковано, ніж будь-який автобус або тролейбус в місті Києві”, – сказав доктор Комаровський.