” Кашлю не було, а чому через тиждень з‘явився?” – вірусолог про коронавірусну паніку

Події, що відбуваються зараз, підривають наше уявлення про безпеку. Якби ми жили у світі, де коронавірус – норма, то тривоги було б менше. Наразі ситуація така: щось нове виникло й почало нам загрожувати.

Паніка – один з найчастіших симптомів коронавірусної хвороби, про це пише в Фейсбуці Рівненський вірусолог лікар Дубровський.

Крім того, продовжує думку лікар, – у паніці люди задаються запитаннями: “чому температура один день вже нормальна, а на наступний – знову піднялася? Чому кашлю не було, а через тиждень з‘явився? І чому він наростає? Лікар казав не робити КТ, а я таки пішов і зробив. І ось там 25% чи 30% ураження. І взагалі шаг і мат – двобічна пневмонія у висновку радіолога. Ой, леле! А він чи вона ще й казали антибіотик не пити. Звичайно, це все складні запитання, розібратися з якими допоможе грамотний лікар.

Як і провести через хворобу з мінімальною кількістю ліків і мінімальними витратами в результаті. Тому, шукайте такого лікаря ще тоді, коли здорові. А якщо знайдете, не відпускайте.Одна дитина якось лікувалася у мене в реанімації. Вона одужала і пішла з лікарні здоровою. Її мама працює перукаркою і на знак вдячності пообіцяла стригти мене рік безкоштовно. Коли рік закінчився і я черговий раз прийшов на стрижку, Олена запропонувала: давайте я і надалі буду стригти вас так само, але, у разі потреби, звертатися і отримувати допомогу. На тому зійшлися. Наша дружба триває вже близько 10 років. І якщо мені дзвонить Олена, я піднімаю слухавку за будь-яких обставин. А якщо розмовляти зовсім не можу, то знаходжу можливість передзвонити у найближчий час.”