“Були аварії і до 26 квітня 1986 року”: СБУ оприлюднила секретні документи про Чорнобильську катастрофу

Фото з архівних джерел

Зокрема, 1982 року на першому енергоблоці відбувся значний викид радіоактивних речовин. Але доповідь КДБ про це закінчується звичним “здійснено заходи для недопущення панічних та провокаційних чуток”.

Аварії на Чорнобильській атомній електростанції траплялися і до катастрофи 26 квітня 1986 року. Таку інформацію оприлюднили на сайті СБУ з посиланням на радянські архіви.

До 35 роковин Чорнобильської трагедії Державний архів Служби безпеки України публікує секретні документи КДБ: найпершу доповідь "нагору" про вибух від директора ЧАЕС Віктора Брюханова, переговори операторів станції в момент аварії, евакуація майже 45 тис. жителів Прип'яті та прилеглих районів.

Також СБУ оприлюднює маловідомі факти, які приховувала радянська влада.Так, архівні справи свідчать, що аварії на ЧАЕС траплялися і до 26 квітня 1986 року. Наприклад, 1982 року на першому енергоблоці відбувся значний викид радіоактивних речовин. Але доповідь КДБ про це закінчується звичним "здійснено заходи для недопущення панічних та провокаційних чуток". У 1984 році аварійні ситуації були на 3-му і 4-му енергоблоках. Так, архівні справи свідчать, що аварії на ЧАЕС траплялися і до 26 квітня 1986 року. Наприклад, 1982 року на першому енергоблоці відбувся значний викид радіоактивних речовин. Але доповідь КДБ про це закінчується звичним "здійснено заходи для недопущення панічних та провокаційних чуток". У 1984 році аварійні ситуації були на 3-му і 4-му енергоблоках.