Торт “Наполеон” може бути простий у приготуванні

Іноді питають про “Наполеон”. Так, я печу його часто. Колись шукала серед багатьох варіантів, вивела найбільш оптимальний, більше не експерементую, дуже смачний, таючий в роті!

Наполеон

21*30 см (прямокутник)
28 см (круг)

Холодне вершкове масло (250 г) та борошно (0.5кг) розтерти руками до крихти. Окремо перемішати сметану (магазинна 22%, 200 мл), жовток (1 шт.), лимонний сік (2ст.ложкі) до однорідного стану. Ввести сметанну суміш до масляної крихти і швидко замісити тісто.
Саме тут я за заміс руками. Коржі виходять більш ніжні, тають в роті. Комбайном дуже легко перемісити, тісто втратить в якості.

Помістити в холодильник мінімум на 1 годину.

Розділити на 9-10 частин, кожну тонко розкачати. Вирізати рівні коржі або прямокутною формою, або круглою. Обрізки складати окремо, спекти їх теж, грубо подрібнити і використати для обсипки . Якщо хочете тонкі хрусткі коржі без хаотичних листкових виростів - проколіть корж виделкою перед випічкою. Я роблю і так і так. На фото1 не проколювала, на фото 2 - проколені.

Випікати при 200 град. Я розміщую на три рівні і печу з конвекцією, зрозуміло, якщо конвекції немає - пекти по 1 коржі. Випікати до рум"яна. Коржі тонкі, печуться швидко і час буде різним для кожної духовки. Дивитися!!! Печу на пергаменті. Зразу після випічки звільняю коржі від паперу і складаю їх один на один, а пергамент використовую для випічки наступного коржа.

Крем
Збити вінчиком 3 яйця, борошно (1ст.ложка з верхом), крохмаль кукурудзяний (1 ст.ложка з верхом), цукор (200г).
Довести до кипіння молоко (0.5л), влити в нього при помішуванні тонкою цівкою яєчну масу, проварити на маленькому вогні до загустанія постійно мішаючи.Охолодити. Окремо збити розм'якшене масло (250г), поступово ввести заварну масу.

Деякі поради по крему: я люблю його саме в наполеоні багато. На фото 1 на верх я ще добивала вершки. Дуже смачно до крему додати плитку білого шоколаду (додається покришену в щойно зварений заварний крем і добре вимішується). Смачно додати в готовий крем збиті вершки (вистачає 200 мл+2 ст.ложки цукру), в цьому випадку зменшую масло до 200 г, в готовий збитий масляний крем додаю збиті вершки і перемішую РУЧНИМ вінчиком.
Найбільша проблема заварих масляних кремів - розшарування, звурдження. Причини: різна температура масла і заварки (має бути одинакова), неякісне масло (бажано брати 82%).