Звільнені з іракського полону українці повернулися додому та попросили уряд про меддопомогу

Фото: офісу президента

Двоє громадян України Євген Фоменков та Олександр Санпітер, яких захопили та утримували на території Іраку з 2017 року, повернулися додому. Вони просять український уряд забезпечити їм медичне обстеження.

Як повідомила прес служба президента, про це Фоменков та Санпітер попросили під час зустрічі з омбудсманом із прав людини Людмилою Денісовою.

"Під час зустрічі у Києві Людмила Денісова запевнила Євгена Фоменкова та Олександра Санпітера, що забезпечить парламентський контроль за додержанням їхніх прав і свобод, отриманням ними необхідної допомоги. Звільнені громадяни, зокрема, попросили про забезпечення їм медичного обстеження", – зазначається на сайті ОПУ.

Раніше прес служба президента повідомила, що над звільненням українців спільно працювали кілька держструктур.

"Повернення українців додому стало можливим завдяки спільній і послідовній роботі Офісу президента, Міністерства закордонних справ та інших державних структур. Глава держави особисто координував процес звільнення наших громадян", – розповіли у прес службі.

В українському МЗС повідомили, що українці повернулися з Іраку 7 грудня.

"Посольство України в Іраку тримало питання звільнення українців на особливому контролі. Після звільнення співвітчизникам були оформлені документи, необхідні для повернення на батьківщину. Генеральне консульство України в Стамбулі надало їм консульський супровід під час транзитного перебування в аеропорту Стамбулу", – зазначили у міністерстві.

Як зауважила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, над звільненням українців також працювали консульські служби.

"Це нагадування всім нашим громадянам, які перебувають у полоні в будь-якій державі, у тому числі в російському полоні та на окупованих частинах України – Донецької, Луганської областей та Криму, та їхнім родинам, що повернення можливе й обов’язково відбудеться", – підкреслила Денісова.

За даними ЗМІ, Фоменкова та Санпітера викрали з готелю у місті Сулейманія на території Іракського Курдистану на півночі країни у 2017 році. Тоді невідомі люди зі зброєю у військовій формі вивезли їх з готелю та утримували на території військової бази неподалік міста Кіркук, вимагаючи викуп.

  • 3 листопада в апеляційному суді присяжних Мілана відбулося вирішальне засідання щодо розгляду оскарження вироку 31-річному українському військовому Віталію Марківу. За його результатами суд повністю виправдав нацгвардійця.
  • Біля будівлі суду матір Марківа та його адвокатів зустріли й привітали представники української громади Італії.
  • На початку жовтня король Таїланду Рама X з нагоди свого дня народження помилував 16 засуджених до ув’язнення громадян України, сімох з них звільнили з-під варти.