Знайшли нову вразливість коронавірусу, в ООН засудили насильство влади Білорусі – підсумки 12 серпня

*Від учора коронавірус діагностували 1 433 мешканцям України.
За добу виписали 752 пацієнтів. Але, на жаль, 19 хворих померли від ускладнень спричинених хворобою.

Загалом від початку пандемії в Україні захворіли 84 548 людей. Видужали – 45 686 інфікованих. Померли – 1 970 пацієнтів. Наразі 36 892 хворих продовжують лікуватись від коронавірусу.

*Знайшли нову вразливість коронавірусу

Американські вчені виявили важливі для інфікування ділянки поруч з місцем приєднання шипованого білка. Якщо заблокувати їх, то збудник вірусу не зможе потрапити в організм. Нова інформація дозволила вченим розробити негативно заряджену молекулу, яка блокує з’єднання вірусу з клітиною-господарем. Тепер вони планують створити ліки на основі отриманої інформації.

*Які маски найкраще та найгірше захищають від коронавірусу

Група дослідників провела експеримент та проаналізувала, які маски для обличчя є найефективнішими у боротьбі з коронавірусом. 

На основі досліджень, найкраще захищають:

  • Маски N95;
  • Тришарові хірургічні маски;
  • Бавовняні маски.

Найгірше захищають:

  • Пов’язки;
  • Бандани;
  • Трикотажні маски.

*Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет засудила насильство влади Білорусі проти мирних протестувальників, які виступають проти результатів виборів президента 9 серпня.

Як повідомляє NYT, за словами Бачелет, силовики застосували непропорційну силу, стріляючи гумовими кулями, використовуючи світлошумові гранати і водомети. «Згідно з повідомленнями, за минулі три дні було затримано понад 6 тисяч осіб, в тому числі перехожі, а також неповнолітні, що свідчить про тенденцію до масових арештів – в порушення міжнародних стандартів в галузі прав людини», – йдеться в її заяві. За словами комісара, ще більше занепокоєння викликає нездорове поводження з протестувальниками під час і після затримання. Вона також закликала звільнити всіх незаконно затриманих і провести розслідування зловживань.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/world/protesti-v-bilorusi-v-oon-zasudili-nasilstvo-proti-mirnih-gromadyan-novini-svitu-11110706.html