Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти Фірташа, Фукса та десятків банків Росії (повний список)

Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про санкції проти десятків банків Росії, а також бізнесменів Павла Фукса та Дмитра Фірташа.

“Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, — ідеться на сайті президента.

Згідно з документом, Зеленський підтримав внесені Національним банком пропозиції щодо санкцій проти російських банків та фізичних осіб — зокрема проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа і російсько-українського бізнесмена Павла Фукса. Тим часом 24 червня Фукс повідомив, щозавершив процедуру виходу з російського громадянства. Про це повідомляє Суспільне. Новини.

Уряд і Служба безпеки мають забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності цих санкцій, а МЗС — поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

У додатках до документа зазначено, що санкції накладаються також на засновників АТ "Севастопольський морський банк" — Лідію та Олександра Анненкових, структура якого зареєстрованого в Росії. Згідно з рішенням, блокуються їхні активи, їм забороняється участь у приватизації та в'їзд на територію України. Також під санкції потрапив судовий пристав-виконавець так званого Управління Федеральної служби судових приставів по Республіці Крим Роман Святий — йому активі також заблоковані, йому заборонений в'їзд в Україну.

Санкції у вигляді блокування активів та зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань запроваджені проти, зокрема, таких російських банків:

 1. Агроінвестиційний комерційний банк;
 2. Аделантбанк
 3. БайкалБанк
 4. Банк Москви
 5. Бізнес для Бізнеса
 6. Верхньоволзький
 7. Газпром Банк
 8. Генбанк
 9. Джаст Банк
 10. Інвестиційний Капітал
 11. Інвесттрастбанк
 12. Індустріальний ощадний банк
 13. К2 Банк
 14. Владикавказский коммерческий банк
 15. Краснодарський краєвий інвестиційний банк
 16. Маст-Банк
 17. Акціонерний банк "Первомайський"
 18. Акціонерний банк "Росія"
 19. Російський національний комерційний банк
 20. Комерційний банк "Рубльов"
 21. Банк "Северный морской пусть"
 22. Комерційний банк "Сєвєрний Кредит"
 23. Російський сільськогосподарський банк
 24. Смартбанк тощо.

Загалом у переліку 55 банків.

Зазначається, що контроль за виконанням рішення покладається на секретаря РНБО Олексія Данілова. Указ набирає чинності з дня його опублікування, тобто з 24 червня.

Раніше Зеленський повідомив, що РНБО запровадила санкції проти Фірташа, Фукса, а також російських посадовців Сергія Чемезова, який очолює корпорацію "Ростех", і голови ради директорів корпорації "ВСМПО-АВИСМА" Максима Шелкова. Чемезов є соратником президента Росії Володимира Путіна і входить до бюро вищої ради партії "Єдина Росія" — політсили Путіна. Своєю чергою, "ВСМПО-АВІСМА" Шелкова входить до складу "Ростех".