Зеленський у США провів перші зустрічі: про що йшлося

фото Офіс президента

На відкритті 76-ї сесії Генасамблеї ООН виступив зокрема й Президент США Джо Байден. В ОП пояснили, що 76 сесія Генасамблеї ООН присвячена питанням протидії пандемії коронавірусу та збереженню довкілля.

Про це повідомляють у прес-службі Президента.

Зеленський взяв участь у відкритті 76 сесії Генасамблеї ООН

На відкритті сесії виступили генсекретар ООН Антоніу Гутерріш, президент 76-ї сесії Генасамблеї ООН Абдулла Шахід, Президент Бразилії Жаїр Болсонару, Президент США Джозеф Байден.

Виступ глави української держави на загальних дебатах Генасамблеї ООН відбудеться 22 вересня,
– заявили в ОП.

Під час виступу президент планує підняти питання щодо протидії агресії Росії та звільненню окупованих територій України, залучення ООН до вирішення гуманітарних проблем населення постраждалих від російської агресії територій, протидію пандемії COVID-19.

Зеленський провів переговори з главою Єврокомісії

Володимир Зеленський вже зустрівся з Урсулою фон дер Ляєн.

Він подякував їй за підтримку України та її територіальної цілісності. Ба більше, Президент України:

  • відзначив важливість формату Кримської платформи;
  • подякував главі Єврокомісії за її присутність на саміті;
  • нагадав про минулий саміт перших леді та джентльменів та запросив Урсулу фон дер Ляєн приєднатися до формату особисто.
  • поінформував Урсулу фон дер Ляєн про погіршення ситуації в Криму, зокрема з огляду на чергову хвилю незаконних політично мотивованих арештів.
  • порушив питання про надання сприяння у звільненні майже 450 українців, яких утримують на тимчасово окупованих територіях та в Росії.
  • Зеленський і президентка Єврокомісії скоординували позиції в контексті підготовки до 23-го Саміту Україна – ЄС, запланованого 12 жовтня у Києві.
  • також Зеленський подякував співрозмовниці за нещодавнє рішення Європейської комісії щодо виділення другого траншу макрофінансової допомоги ЄС в обсязі 600 мільйонів євро.
  • особливу увагу під час зустрічі приділили питанням енергетичної безпеки у Європі. Говорили про проєкт "Північний потік-2". Президент зазначив, що Україна готова до проведення найближчим часом офіційних консультацій щодо нього, а також інших питань, пов’язаних з монополізацією Росією газового ринку Європи.
  • Як відомо, Володимир Зеленський перебуває в Нью-Йорку, де проходить 76-а сесія Генасамблеї ООН. Там він виступить на дебатах, зустрінеться з лідерами інших країн, проведе ряд зустрічей з бізнесменами, інвесторами та українською громадою.