“Було дві частини”: Зеленський у деталях розповів про що говорив з Макроном і Меркель (Фото, Відео)

Президент України Володимир Зеленський

Як повідомив президент України Володимир Зеленський сьогодні у форматі “віч-на-віч” спілкувались із президентом Франції Еммануелем Макроном у форматі та з канцлером Німеччини Ангелою Меркель під час відеозустрічі загострення безпекової ситуації на сході України.

Трансляція заходу велася на сторінці Офісу президента у Facebook.

Фото зі сторінки президента України Володимира Зеленського

"У нас було дві частини зустрічі: спочатку з президентом Макроном, потім через відеозв’язок підключилася пані Меркель. Путін не підключився, і мені важко відповісти, що б я йому сказав, якби таке підключення відбулося. Хоча я був налаштований, щоб ми всі вчотирьох підключилися", - зазначив він.

Зеленський розповів, що під час засідань лідерів "нормандського формату" були обговорені питання безпекової ситуації на сході України та деокупації українських територій.

"Ми проговорили безпекову ситуацію на сході нашої країни, режим припинення вогню, який діяв з 20-их чисел липня 2020 року. Він діяв дуже непогано. У нас дійсно була обмежена кількість летальних випадків, але, на жаль, з другої половини грудня 2020 року – з початку січня 2021 року ми побачили ускладнення ситуації на контактній лінії - збільшення кількості пострілів. Про усі ці випадки я детально розповів Макрону, а потім Меркель", - розповів президент.

Фото зі сторінки президента України Володимира Зеленського

Президент України особливо зупинився на питанні загострення ситуації на сході України. "Тільки цього року загинули 30 українських військових, більшість - не через випадкові постріли, про що кажуть бойовики чи представники російської влади. Більшість цих вбивств було здійснено через прицільний снайперський вогонь", - додав він.

Президент зауважив, що всі відповідні докази: відео, фото - передані ОБСЄ Українською стороною Спільного центру з контролю та координації.