Зеленський розповів про відсутність страху щодо окупантського вторгнення до України: подробиці

Російська Федерація розмістила на східних кордонах України та в окупованому Криму близько 80 тисяч військовослужбовців і у випадку вторгнення – наслідки таких дій можуть відчути і у Європі.

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю італійському виданню La Repubblica, передає пресслужба Офісу президента.

"На східному кордоні і в Криму Росія розмістила близько 80 тисяч військових, до яких слід додати ще тридцять тисяч проросійських бойовиків та офіційних військових РФ на Донбасі", – зазначив президент.

На запитання журналістів, чи є побоювання вторгнення російських військ на сході України, Зеленський зазначив, що особисто у нього страху немає, але підкреслив, що удар по Україні означатиме удар по безпеці Європи: "Це відчує кожна країна континенту. Ми готові до будь-яких варіантів розвитку подій – все ж враховуйте, що війна проти нас триває з 2014 року. І це – жорстока війна із застосуванням безпілотників, артилерії, бронетехніки, мін".

Також президент нагадав, що за останні три місяці Україна втратила близько 30 військових, а також додав, що на Донбасі гинуть мирні мешканці.

Окремо Зеленський згадав про співпрацю з ЄС, США та Великою Британією. За його словами, Україна зараз бачить намагання союзників допомогти у ситуації з Росією: "Зараз ми відчуваємо дуже потужну підтримку від наших друзів – у країнах Євросоюзу, в Британії, у США, в Канаді та інших державах. Але поки російські війська залишаються на нашому кордоні та на окупованій території. Тому маємо робити більше для захисту нормального порядку у Європі та наших спільних цінностей. Це ж війна не за територію як таку".

Президент зауважив, що Росія продовжує свої спроби дестабілізувати ситуацію в Україні через, зокрема, "хвилі дезінформації та популяризацію конспірологічних теорій змови". При цьому зазначив, що це має відповідний вплив і на Європу.