Зеленський хоче надати гуманітарну допомогу Індії через коронавірус

Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський виступив за надання гуманітарної допомоги Індії через складну епідеміологічну ситуацію в країні.

Про це він повідомив під час зустрічі я із засновником та власником компанії, яка поставляла Україні вакцину проти коронавірусу CoviShield — Serum Institute of India Сайрусом Пунавалою, передає пресцентр Офісу президента.

"Знаю, що уряд розглядає можливість надати гуманітарну допомогу Індії. Підтверджую, що найближчим часом підпишу відповідний указ, і ми будемо робити все, щоб дійсно допомогти людям Індії. Думаю, найближчими днями Індія обов’язково отримає гуманітарний вантаж від України", — заявив Зеленський.

Водночас в ОПУ не уточнили, яку саме гуманітарну допомогу планується надати.

Натомість Пунавала заявив, що Україна буде серед пріоритетних країн, які отримають законтрактовану вакцину, щойно індійський уряд відновить її експорт.

  • Індія оновила попередній рекорд за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19 за добу. За добу 5 травня там підтвердили 414 433 нових випадків.
  • Фармацевтичний концерн Serum Institute of India який є найбільшим світовим виробником антикоронавірусних вакцин, призупинив експорт препарату AstraZeneca до червня, і відновить його тільки якщо у країні нормалізується ситуація з новими випадками зараження коронавірусом.
  • 13 квітня Індія випередила Бразилію і стала другою країною серед переліку країн, які найбільше постраждали від пандемії.
  • 15 квітня Індія оновила рекорд за новини випадками коронавірусу. Тоді виявили 200 тисяч випадків COVID-19 за добу. 21 квітня Індія знову оновила рекорд за кількістю нових випадків (понад 314 тисяч).
  • Через спалах COVID-19 в Індії облаштовують крематорії на вулицях.
  • 27 квітня через хвилю нових випадків коронавірусу уряд Індії звернувся по допомогу до армії. Того ж дня країна почала отримувати міжнародну допомогу.