Затримання Чауса в Україні: НАБУ закликало правоохоронців передати екссуддю детективам бюро

Микола Чаус

Адвокат колишнього судді Миколи Чауса Ростислав Кравець заявив, що його підзахисного могли затримати правоохоронні органи на території України. НАБУ спростувало свою причетність до затримання Чауса та закликало правоохоронців передати його співробітникам бюро.

Про ймовірне затримання колишнього судді Кравець повідомляє Суспільне. Новини.

За словами адвоката, 30 липня до нього звернулися представники ЗМІ та повідомили, що екссуддю Миколу Чауса, який перебуває у розшуку, знайшов мешканець села Мазурівка на Вінничині. За даними журналістів, Чауса вже затримали правоохоронні органи, щоб доправити до Києва.

"Я думаю, скоріше за все, це – правда. Ми намагаємося зв’язатися з НАБУ для того, щоб з’ясувати, коли його доставлять. Скоріше за все, у зв’язку з тим, що він перебуває у розшуку, його повинні доставити у Вищий антикорупційний суд для обрання йому запобіжного заходу, як це передбачає Кримінально-процесуальний кодекс", – розповів Кравець.

Він додав, що нині з Чаусом немає зв’язку.

"Все, що я можу зараз сказати – це те, що я знаю рівно стільки, скільки знають засоби масової інформації, що його знайшли. Ніхто не телефонував ані з поліції, ані з Мазурівки, ані від Чауса", – наголосив адвокат.

На його думку, у разі, якщо Чауса привезуть у Київ, обрання йому запобіжного заходу можуть перенести на ранок суботи, 31 липня.

"Я очікую, що або о сьомій годині сьогодні ввечері (30 липня – ред.) пана Чауса доправлять у Київ – єдине питання, чи буде суд працювати, – чи завтра із самого ранку його будуть доставляти в суд для обрання запобіжного заходу", – зазначив Кравець.

Адвокат додав, що турбується щодо стану свого підзахисного, оскільки вважає, що правоохоронні органи можуть чинити на нього психологічний тиск.

"Звичайно, єдине, що мене зараз понад усе турбує – щоб його нагодували належним чином, одягли й перестали знущання з нього. Я вважаю, що те, у якому вигляді його знайшли – це, фактично, психологічне знущання", – підсумував Кравець.

Інший адвокат Чауса, Олександр Вишневий, повідомив, що детектив Національного антикорупційного бюро, який розслідує відкрите щодо екссудді кримінальне провадження, не має інформації про затримання його підзахисного.

"Я мав розмову із детективом через свого адвоката, який також задіяний у цій справі, і він не підтвердив те, що він відряджений до Вінницької області для затримання Чауса. Можливо, інші працівники правоохоронного органу або інший правоохоронний орган здійснює певні дії, відносно нього", – зазначив адвокат.

Згодом Національне антикорупційне бюро заявило, що не має причетності до затримання Чауса.

"Станом на 15:30 правоохоронці, які, за нашою інформацією, затримали підозрюваного екссуддю Дніпровського районного суду міста Києва, на зв'язок із детективами НАБУ не виходили", – йдеться у заяві.

Представники НАБУ закликали правоохоронців дотримуватися закону і передати підозрюваного, якого розшукують детективи, уповноваженим представникам Національного бюро.