За присутності Президента ВР підтримала звернення про створення автокефальної помісної церкви в Україні (Відео)

Фото - сайт Президента України
Фото – сайт Президента України

Український парламент підтримав звернення Глави держави до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію православної церкви в Україні.

За проект постанови № 8284 про підтримку звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні проголосувало 268  народних депутатів.

Постанова набирає чинності з дня її ухвалення, тобто уже сьогодні.

Читайте також: «Україна, як ніколи, близька до появи власної автокефальної помісної церкви», — Порошенко зробив важливу заяву (Відео)

Про намір направити таке звернення до Патріарха Константинопольського Президент України раніше заявив на зібранні голів фракцій ВР 17 квітня.

18 квітня Президент України зустрічався з очільниками православних церков.

Читайте також: Надання Томосу про автокефалію: Президент Петро Порошенко зустрівся з предстоятелями всіх православних церков

Сьогоднішньому голосуванню і прийняттю рішення передувала промова Петра Порошенка у Верховній Раді.

“Після того, як ви проголосуєте, я зможу повідомити сьогодні ж Його Всесвятості Варфоломію, що ми всі в основному виконали свою частину того, про що ми говорили і про що ми домовилися 9 квітня. І нехай потужний голос мільйонів православних українців, єпископів та мирян позицією влади, позицією парламенту, позицією президента почують Вселенський патріарх і Синод”, – сказав Порошенко, підкресливши, що лист-звернення якнайшвидше направить до Стамбула.

Відео – 112 Україна