За антиукраїнську роботу журналіст отримував 53 тис євро на місяць – СБУ про обшуки в РИА-Новости (Відео)

Кирило Вишинський
Кирило Вишинський

53 тисячі євро на місяць отримував за антиукраїнську діяльність затриманий сьогодні СБУ у Києві російський журналіст керівник “РИА Новости-Украина” громадянин України Кирило Вишинський. Ці гроші далі розподіляв на антиукраїнську діяльність.

Про це розповів сьогодні на брифінгу заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

“Встановлено і задокументовано, що навесні 2014 року Вишинський отримав завдання виїхати до АР Крим для проведення підривних інформаційних акцій. Саме він і підконтрольні йому журналісти, виготовляли там матеріали, які виправдовували анексію Криму, а також приєднання Криму до Росії. Саме за цю діяльність Вишинський нагороджений державною нагородою РФ закритим указом президента Росії медаллю “За повернення Криму”, – заявив Кононенко.

Читайте також: В офісі «РИА Новости-Украина» в Києві СБУ проводить обшуки (Відео)

За даними СБУ, Вишинський організував цілу мережу виконавців замовлень Кремля та розгорнув широку діяльність із підтримки самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”.

"Кошти заходили з території Сербії, з РФ на Сербію, з Сербії на Україну і вже тут розподілялися Вишинським між структурами і особами, залученими ним до протиправної діяльності", - заявив Кононенко.

За повідомленням СБУ, сьогодні в справі виявлення таких мереж українські спецслужби провели загалом 5 обшуків. У Вишинського знайшли паспорти громадянина України і Росії.

Читайте також: Генкрокурор України показав, що знайшли при обшуку в РИА Новости (Фото) 

Начальник управління нагляду за кримінальним провадженням прокуратури АР Крим Ігор Поночовний під час брифінгу заявив, що дії керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського попередньо кваліфікували як державну зраду за ст. 11 ККУ.

Відео - 112 канал.