“З огляду на ситуацію” – Зеленський доручив підготувати рішення щодо авіасполучення між Україною та Білоруссю

Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати рішення щодо припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю.

“З огляду на ситуацію, що склалася, президент доручив уряду опрацювати рішення щодо припинення прямого авіасполучення між Україною та Республікою Білорусь і закриття повітряного простору Білорусі для здійснення авіаперельотів з України та до нашої держави”, — зазначили в Офісі президента.

На нараді з президентом представники уряду проаналізували події навколо пасажирського літака компанії Ryanair, який 23 травня здійснив примусову посадку в аеропорту Мінська.

  • 23 травня у Мінську силовики затримали Романа Протасевича, одного із засновників опозиційного Telegram-каналу NEXTA, який у Білорусі визнали екстремістським. Блогер летів літаком Ryanair, який екстрено посадили у білоруській столиці начебто через повідомлення про мінування. У Ryanair це назвали "актом повітряного піратства".
  • В МЗС України назвали затримання білоруського журналіста Протасевича "черговою атакою на свободу слова" та зажадали його звільнення.
  • Згодом департамент авіації Міністерства транспорту Білорусі заявив, що у фейковому мінуванні пасажирського літака Ryanair, на якому летів співзасновник опозиційного Telegram-каналу NEXTA, замішане палестинське ісламістське угрупування ХАМАС.
  • Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО) не планує закривати повітряний простір над Білоруссю.