“Висновки будуть пізніше”: стало відомо як виступ Зеленського в ООН може вплинути на долю країни

Володимир Зеленський

Як зазначила в ефірі програми “Сьогодні День” на каналі “Україна 24” виконавчий директор Інституту безпеки Східної Європи, дипломат Юлія Осмоловська виступ президента Володимира Зеленського на 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН був яскравим і метафоричним.

“Виступ був яскравим і метафоричним, були поставлені акценти на відмінності країн і ситуації з COVID. Але питання в тому, скільки людей і хто його почув, які висновки з цього були зроблені. Принаймні, посольство США в Україні, Держдепартамент відзначили зворушливість промови президента, тому з точки зору декларативності можна сказати, що його промова була вдалою”, – сказала дипломат.

Як зазначила Осмоловська за підсумками виступу Зеленського висновки можна буде зробити пізніше.

"Висновки можна буде робити, коли побачимо, як будуть розглядатися документи про окупацію Криму, обмеження прав людини в Криму, і про ситуацію на Донбасі, які будуть напрацьовуватися як такі, що регулюються Генасамблеєю ООН і розглядатися на окремих засіданнях до кінця року. Такий виступ нашого президента можна було б визначити мотиваційним в залежності від того, скільки країн було в залі, представники яких країн його уважно слухали", - сказала Осмоловська.

Український дипломат Олександр Левченко вважає,, що зустріч президента Володимира Зеленського з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем може мати непоганий проміжний результат, хоча сам візит вирішальним не буде.