“Вихід РФ з консультацій щодо МН17 — це промовисте свідчення її страху” – Кулеба

Росія вважає неможливою подальшу участь у консультаціях з Австралією та Нідерландами щодо катастрофи малайзійського Boeing MH17 через продовження звинувачень на свою адресу у збитті літака. Українське міністерство зовнішніх справ назвало таке рішення свідчення страху.

“Вихід РФ з консультацій щодо МН17 — це промовисте свідчення її страху перед правдою про те, що сталося 17 липня 2014 року у небі над Донбасом”, – заявив під час телефонної розмову з міністром закордонних справ Королівства Нідерланди Стефом Блоком голова МЗС України Дмитро Кулеба, передає пресслужба відомства.

Як відзначається, під час розмови Кулеба наголосив, що Україна завжди була відкритою до співробітництва та надавала всю необхідну інформацію голландським органам влади у зазначеній справі.

Росія ухвалила таке рішення у відповідь на міждержавну скаргу проти РФ, подану Нідерландами до Європейського суду з прав людини через катастрофу МН17.

“Розцінюємо цей крок як черговий удар по російсько-нідерландських відносинах і демонстрацію Гаагою твердого наміру всупереч здоровому глузду продовжити хибний шлях однобічного покладання відповідальності за те, що трапилося в небі над Донбасом на Росію”, – йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті МЗС Росії.

Як зазначили в російському МЗС, Нідерланди подали скаргу, не дочекавшись, навіть, проміжних підсумків консультацій.

“Подібні недружні дії Нідерландів позбавляють сенсу продовження тристоронніх консультацій і нашу участь в них. Відповідальність за зрив тристоронніх консультацій, таким чином, повністю лежить на офіційній Гаазі”, – наголосили в установі.

В російському МЗС вважають, що Нідерланди від початку дотримувались єдиної версії катастрофи, яка покладає провину РФ, і просували цю версію в межах технічного та кримінального розслідування. При цьому Росія повністю відкидає звинувачення на свою адресу.

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing-777 компанії “Малайзійські авіалінії”, що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського “Бука”.
  • Об’єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних: Сергій Дубінський (позивний “Хмурий”), Ігор Гіркін (позивний “Стрелок”), Олег Пулатов (позивний “Гюрза”), Леонід Харченко (позивний “Кріт”).
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН17 передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році.
  • Прокуратура Нідерландів під час судового процесу щодо збитого над Донбасом у 2014 році літака рейсу MH17 представила запис нових телефонних розмов, які є “найбільш конкретним доказом” причетності чотирьох підозрюваних у цій справі.
  • Родичі загиблих у катастрофі заявили, що планують вимагати фінансового відшкодування шкоди.