“Все вирішуватиметься на інших майданчиках” – експерт про зростання ймовірності російського вторгнення в Україну

Як зазначив в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24”  російський політолог Андрій Піонтковський запуск російського газопроводу “Північний потік-2” збільшить ризик прямого вторгнення військ Росії в Україну.

"Всі супротивники "Північного потоку" в Європі і Америці підкреслюють, що це не стільки економічний, скільки геостратегічний проєкт. Ймовірність російського військового вторгнення в Україну різко підвищується, тому що Москву вже не цікавить доля трубопроводів в Україні. Але я переконаний, (на переговорах президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена - ред.) будуть обговорюватися питання про безпеку, а не про "Північний потік". Щодо "Північного потоку", то все вирішуватиметься на інших майданчиках. Ми знаємо, що більшість Конгресу проти позиції Байдена, будуть ще вибори в Німеччині, крім того, українська дипломатія здобула велику перемогу", - розповів політолог.

Піонтковський також нагадав, що в Німеччині кілька днів тому "федеральний суд зобов'язав" Газпром "підпорядковуватися правилам Євросоюзу, від яких хотів ухилитися".

Експерт з питань держбезпеки Василь Вовк в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що на переговорах Зеленського з Байденом головними темами будуть транзит газу через Україну та війна на Донбасі.

США й Німеччина зазначили, що в інтересах України та Європи продовжити транзит російського газу через Україну після 2024 року. Німеччина зобов'язується використовувати всі доступні засоби впливу, щоб зробити можливим продовження угоди з Росією про транзит газу через Україну до десяти років.