Все, що відомо про затримання українського консула в РФ та висилкою російського дипломата з України

Фото з вільних джерел

Україна надіслала ноту про висилку одного зі старших російських дипломатів у відповідь на провокацію РФ та затримання українського консула в Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка.

Як повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, відповідну ноту міністерство надіслало 19 квітня, повідомляє Суспільне Новини.

“Міністерство закордонних справ України надіслало ноту про оголошення одного із радників посольства Російської Федерації в Києві небажаною особою у зв’язку із діяльністю, несумісною із його дипломатичним статусом. Він має залишити територію нашої держави впродовж 72 годин і повернути картку акредитації”, – розповів посадовець.

За словами Ніколенка, цим дипломатом є один із радників посольства Росії в Києві на прізвище Черніков. Він вже поінформований про те, що має залишити територію України.

Речник додав, що нині також вирішується питання повернення до України українського консула із Санкт-Петербурга.

Рішення про видворення російського дипломата було ухвалене у відповідь на провокацію проти українського консула у Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка, про затримання якого 17 квітня заявила Федеральна служба безпеки. Силовики звинуватили консула у тому, що він нібито отримував інформацію закритого характеру.

  • 17 квітня ФСБ Росії повідомила про затримання у Санкт-Петербурзі консула Генерального консульства України Олександра Сосонюка.
  • У МЗС розцінили затримання українського консула як "чергову провокацію на тлі дестабілізаційних дій Росії". Також у міністерстві заявили про намір направити Росії ноту протесту.
  • МЗС Росії заявило про рішення вислати з країни українського консула Олександр Сосонюка. У відповідь Міністерство закордонних справ України закликало старшого дипломата посольства Росії в Україні залишити країну.