ВР в першому читанні схвалила законопроєкт про реформування військкоматів (Відео)

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку” (№ 3553).

Законопроєктом пропонується надати президенту право щодо неодноразового призову на військову службу без оголошення мобілізації осіб, які вже відслужили відповідні строки військової служби і зараховані у резерв першої черги, а також визначення ним завдань, строків, обсягів та порядку проведення такого призову. Також пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачивши, зокрема, збільшення штрафу за умисне зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності , за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Законопроєктом визначається, що у разі вчинення особою правопорушень, зокрема, порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, а також порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію за зверненням військового комісара, порушник доставляється поліцейськими до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Законопроектом передбачено реформування місцевих органів військового управління шляхом створення на базі районних (об’єднаних районних), міських (об’єднаних міських) військових комісаріатів, військових комісаріатів АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Також проектом передбачено удосконалення порядку здійснення військового обліку призовників, військовозобов’язаних, у тому числі запровадження військового обліку резервістів, визначення органів його ведення та їх повноважень.