Вітренко звільняється з посади виконувача обов’язків міністра енергетики

Виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко написав заяву про звільнення. Його кандидатуру Рада двічі розглядала на посаду міністра енергетики, однак так і не затвердила.

Про це повідомила “Економічна правда“. За словами джерела з оточення Вітренка, про своє звільнення він почав говорити ще близько двох тижнів тому.

Передбачалося, що після поїздки Вітренка з президентом Володимиром Зеленським в Катар ситуація може змінитися, але, судячи з усього, цього не сталося.

Передбачалося, що після поїздки Вітренка з президентом Володимиром Зеленським до Катару ситуація може змінитися, але в підсумку в.о. міністра написав заяву.

Раніше повідомлялося, що в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко подав декларацію про доходи за 2020 рік. За минулий рік він отримав майже 285 мільйонів гривень зарплати в «Нафтогазі» і ще 1,4 млн грн в компанії «Укрнафта». Також Вітренко подав декларацію про суттєві зміни в майновому стані. У ній він вказав 11,754 мільйонів гривень відсотків банківських вкладів, нарахованих в «Ощадбанку».

Колишній виконавчий директор "Нафтогазу" двічі намагався стати міністром енергетики. Перше голосування у парламенті відбулося 17 грудня 2020 року. 21 грудня Верховна рада призначила його першим заступником міністра енергетики та тимчасовим виконувачем обов'язків голови Міненергетики. 28 січня 2021 року Рада вдруге провалила голосування за призначення Вітренка міністром.