“Він цей крок зробив”: Кравчук розповів за що треба бути вдячним Горбачову

Михайло Горбачов

Як розповів перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу “Україна 24” перший президент України Горбачову є за що бути вдячним в процесах перебудови.

Останньому лідеру СРСР Михайлу Горбачову потрібно “сказати добре слово” за те, що він запустив процеси, які призвели до підписання Біловезьких угод і розвалу Радянського Союзу.

“Перебудова не могла дати результатів. Вона дала тільки єдиний результат, який я дуже ціную – вона відкрила людям, журналістам, історикам, творчому потенціалу країни розуміння того, що треба щось міняти. Як міняти, яким чином – важко було дати однозначну відповідь, але це бажання, перш за все, через ЗМІ… Я пам’ятаю, ми чекали щодня газету “Правда” – такого ніколи не було, щоб газета “Правда” критикувала перших секретарів обкомів партії. Це був поштовх до можливих перетворень. За це Горбачову перший президент України. Він набрався мужності, енергії і сили, напевно, розуміючи, чим це може завершитися, але він цей крок зробив”, – розповів Кравчук.

Кравчук також наголосив, що без Горбачова "не було б тих перетворень, які відбулися".

"Не було б, напевно, з'їзду народних депутатів, не було б Єльцина, інших людей, не було б Біловезької пущі, не було б багато такого, що сталося завдяки ось цьому кроку Горбачова, який відкрив країну для можливих перетворень. Відкрив, але не дав рецепта, навіть маленького сценарію, а як це зробити. Цього він, напевно, і сам не знав, я так думаю", - заявив він.