Відставка Степанова: у комітеті Ради не вистачило одного голосу (хто і як голосував поіменно)

Фото з вільних джерел

У комітеті Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування парламенту сьогодні голосували щодо подання прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля про звільнення Максима Степанова з посади міністра охорони здоров’я України. За це рішення проголосували 13 членів комітету, один проти і один утримався.

Про це повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк в понеділок, 17 травня.

Комітет рекомендував народним депутатам визначитися з відставкою міністра охорони здоров'я шляхом голосування вже у сесійній залі. Це рішення підтримали 13 членів комітету, один висловився проти, ще один - утримався.

Як зазначив на засіданні прем'єр-міністр Денис Шмигаль - основною причиною внесення подання про відставку міністра охорони здоров'я Максима Степанова є зрив кампанії вакцинації.

«Основна причина подання, звичайно, - це незадовільні темпи вакцинації та постачання вакцин, фактично постійне перенесення термінів поставок, темпів вакцинації», - сказав він.

Серед іншого, він нагадав, що в Раді зібрали 150 голосів за розгляд питання про відставку голови МОЗ, і що цей факт ігнорувати не можна.

Напередодні комітет не зміг ухвалити рішення щодо рекомендації ВР підтримати подання про відставку Степанова. Таке рішення підтримали лише сім нардепів, сім - утрималися, а один був проти. Зокрема, голова профільного комітету Михайло Радуцький (фракція "Слуга народу") голосував за рішення про відставку Степанова.

Таке рішення комітету відкриває парламенту можливості розгляду питання про відставку Степанова з посади міністра.

Зокрема, за рішення рекомендувати парламенту підтримати подання Шмигаля про відставку Степанова проголосували 7 народних депутатів: Лада Булах (фракція "Слуга народу"), Олесь Довгий (позафракційний), Ярослав Дубневич (група "За майбутнє"), Яна Зінкевич (фракція "Європейська солідарність"), Максим Перебийніс (СН"), Михайло Радуцький - голова профільного комітету ("СН"), Ольга Стефанишина( "Голос").

Також 7 парламентаріїв утрималися: Вікторія Вагнєр (фракція "СН"), Оксана Дмитрієва ("СН"), Валерій Дубіль (фракція "Батьківщина"), Артем Дубнов (фракція "СН"), Юрій Заславський ("СН"), Валерій Зуб ("СН"), Сергій Кузьміних ("СН"),

Лише один депутат з фракції "Опозиційна платформа "За життя" Макаренко проголосував проти відставки Степанова. Для результативного рішення необхідно було 8 голосів "за".

Нагадаємо, 14 травня Шмигаль вніс до Верховної ради подання про відставку міністра охорони здоров'я Степанова. Раніше ІА "7Днів-Україна" повідомляла, що на його місце розглядають кандидатуру головного санітарного лікаря Віктора Ляшка.