В Україні вступив у дію мовний закон: як віднині зобов’язані спілкуватися (Відео)

З 16 січня в Україні набули чинності норми статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Відповідно до нього, надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів державною мовою.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зауважив, що на прохання клієнта його можна обслуговувати іншою мовою, прийнятною для обох сторін.

“Якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене, потрібно, насамперед, спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою, звернутись до керівництва закладу або на “гарячу лінію” установи”, – написав він у Facebook.

Відзавтра вся сфера обслуговування мусить перейти на українську — це вимога закону про мову. За відмову надавати послугу державною мовою можна поскаржитися до спеціальної інстанції.

Зокрема, закон стосується сфери торгівлі, а саме: підприємств, установ та організацій усіх форм власності; фізичних осіб-підприємців; суб'єктів господарювання, які обслуговують споживачів (у тому числі інтернет-магазини).

Також нових правил мають дотримуватися заклади освіти (у тому числі гуртки та секції), надавачі медичних, соціальних, юридичних, транспортних та інших послуг.