В Україні на годину назад перевели стрілки годинників: що відомо про законопроєкт про скасування “літнього” та “зимового” часу

У ніч проти неділі, 31 жовтня, українці вкотре перевели стрілки годинників о 3-й год ночі на годину назад.

Як інформує “Obozrevatel“, переведення годинника двічі на рік здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів № 509 від 13 травня 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”. Причому вперше в нашій країні перевели годинник ще в часи СРСР (у квітні 1981 року), з метою економії електроенергії. Двічі на рік в Україні ми переводимо стрілки останні 40 років.

Переведення годинників також прокоментував народний депутат від "Слуги народу" Василь Мокан:

"Я особисто скажу - так, я дуже люблю, коли переводять на зимовий час, тому що легко вставати й спати на годину більше можна. І дуже складно переношу, коли переводять навесні. Адаптація організму в ці декілька днів страшенно впливає на продуктивність".

В останні роки багато держав відмовилися від такої практики, оскільки переведення стрілок, за даними науковців, порушує біологічні ритми людини, підвищуючи ризик серцево-судинних та імунних захворювань. Спроби скасувати сезонне переведення годинників були й в Україні.

Раніше комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував прийняти за основу законопроєкт про обчислення часу, який передбачає скасування переведення годинників навесні та восени. Однак Верховна Рада цю ініціативу не підтримала.

Зокрема, 20 вересня 2011 року депутати Верховної Ради ухвалили постанову N 3755-VI "Про зміну порядку обчислення часу на території України", згідно з якою країна мала перейти на постійний літній час (часовий пояс UTC +3).

Нардеп від "Слуги народу" Василь Мокан в ефірі телеканалу "Україна 24" розповідав, що нардепи розраховують доопрацювати законопроєкт про переведення годинниківі схвалити його пізніше.