“Урочисто присягаю”: стало відомо про перші кроки Байдена у перші години президентства

Джо Байден

Джо Байден у середу, 20 січня, у Вашингтоні склав присягу і, таким чином, офіційно став 46-м президентом США. 

Як повідомляє BBC, Байден, який вже 50 років знаходиться у політиці, має намір присвятити свої перші години президентства скасуванню рішень адміністрації Трампа, які завдали країні “великої шкоди”.

“Я урочисто присягаю сумлінно виконувати обов’язки президента Сполучених Штатів Америки і всіма своїми силами зберігати, захищати й обороняти Конституцію США”, – виголосив Байден.

Так, у перші дні при владі Байден має намір оголосити про нові правила, спрямовані на боротьбу з пандемією COVID-19, зокрема попросити американців 100 днів носити маски ( “100 Day Masking Challenge”), що стане обов’язковим на території всіх федеральних об’єктів, а також для перетину кордонів між штатами.

Байдена привів до присяги голова Верховного суду Джон Робертс. Перед цим була виголошена молитва, а відома співачка Леді Гага виконала державний гімн США.

Також у перший день у Білому домі Байден збирається передати до Конгресу законопроєкт про мігрантів, який передбачає, що приблизно 11 мільйонів нелегальних іммігрантів, які проживають в країні, протягом восьми років можуть не лише отримати легальний статус, а й претендувати на громадянство. Так, ці люди повинні будуть пройти перевірку поліції, довести відсутність судимостей та інших порушень закону і надати документи про сплату податків.

Через п’ять років після цього вони зможуть претендувати на посвідку на проживання в США (грін-карту), а ще через три роки й на отримання громадянства. Ці терміни можуть скоротити для дітей мігрантів та сільськогосподарських робітників.

Крім того, Байден планує підтримати ЛГБТ-спільноту, зокрема направити ресурси на допомогу в запобіганні насильства щодо трансгендерів, зняти заборону на службу трансгендерів в армії і відновити керівництво для трансгендерних учнів в школах. Ще одним пріоритетом обраного президента є прийняття закону про рівність, який додасть сексуальну орієнтацію і гендерну ідентичність до існуючих федеральних законів про громадянські права.

Байден також збирається повернути США до країн-учасниць Паризької угоди про клімат, який зобов’язує країни обмежувати рівень шкідливих викидів в атмосферу і звернутися до департаменту освіти з проханням продовжити мораторій на виплату позик, узятих студентами для оплати навчання.

Торжественна церемонія інаугурації проходить перед будівлею Капітолію. Раніше присягу склала і вице-президент США Камала Харріс.