Унікальний випадок у повоєнній Європі: в ніч на 1 січня дві країни змінили кордони (Мапа)

ф2Свої кордони змінили Нідерланди і Бельгія, обмінявшись частиною територій.

Попередня мирна домовленість про це набула чинності 1 січня 2018 року, пише DW.

Це унікальний випадок зміни кордонів у повоєнній Європі: вперше країни домовились і зробили це мирним шляхом, хоч обмін був неріваноцінним. Нідерланди отримали від Бельгії більшу територію, ніж віддали їй: Бельгія отримала півострів площею 3 гектари, а Нідерланди – 16 гектарів території.

Оскількии і Нідерланди, і Бельгія є членами ЄС і шенгенської зони, зміна корждонів для мешканців територій, які перейшли від країни до країни, не спричинила проблем для їх мешканців, а також для громадян двох країн загалом.

До обміну територіями дві країни спонукали незручності у роботі поліції двох країн: у разі повідомлення про злочин на тепер уже не бельгійському півострові нідерландські правоохоронці не могли туди заходити. При цьому бельгійська поліція могла потрапити туди лише човном, оскільки не мала права їхати на виклик транзитом через територію Нідерландів. Відтак півострів став місцем, де відбувалися злочини, пов’язані і з наркотрафіком.

Коли зрештою там знайшли обезголовлене тіло, а поліція через територіальні проблеми довго не могла почати розслідування злочину, держави вирішили домовитися про обмін територією.

Старий кордон між Бельгією та Нідерландами
Старий кордон між Бельгією та Нідерландами