Україна має можливість повернути контроль над окремими районами Донецької і Луганської областей: коли це може статися

Україна має можливість впродовж найближчого десятиліття повернути контроль над окремими районами Донецької і Луганської областей.

Такий прогноз висловив в ефірі телеканалу “Україна 24” член української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш.

“Поки Росія не захоче вийти з Донбасу, зберігши обличчя або не зберігши його під тиском міжнародних сил, – ключ до миру в руках Росії. Наше завдання – просто створювати умови, коли Росія може захотіти вийти, тобто постійно цілеспрямовано послаблювати противника на всіх фронтах і використовувати ті геополітичні можливості, які час від часу виникають і є зараз”, – підкреслив він.

Як зазначив Гармаш, метою Росії є заморожений конфлікт, що невигідно Україні.

"Думаю, що десятки років це тривати не буде. Я аналізував це питання, і подумав, що наша стара влада не намагалася вирішити конфлікт - не зі злого умислу, а не вірила або не бачила таких можливостей. Мені здається, чинна влада вірить у таку можливість, вона бачить геополітичні та економічні умови Росії, які змінюються, і трошки рухається до цього. Не хочу робити прогнози, але думаю, реальна перспектива - найближчі 10 років щонайменше у нас є, щоб звільнити Донбас", - вважає учасник ТКГ.