У Зеленського назвали спосіб як допомогти увʼязненому у Грузії Саакашвілі

Михайло Саакашвілі

Як зазначив в ефірі програми “Україна Сьогодні” на телеканалі “Україна 24” представник президента України в Конституційному суді Федір Веніславський експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі може повернутися до України для відбуття покарання, якщо його засудять на Батьківщині.

За його словами, у день затримання Михайла Саакашвілі президент України Володимир Зеленський зробив заяву про те, що кожен український громадянин буде повернутий до України, незалежно від того, в якій країні перебуває. Наразі українська влада цілеспрямовано працює над можливістю повернути Саакашвілі з Грузії до Києва.

"Але треба розуміти, що Грузія - суверенна країна, є кримінально-процесуальне законодавство. Й Україна також має діяти в рамках тих правових можливостей, які їй надає у тому числі міжнародне право і двосторонні договори. Ми можемо говорити про Саакашвілі щодо повернення його до України для відбуття покарання, якщо його засудять в Грузії. Інших шляхів реагування з боку України немає", - сказав Веніславський. 

Нагадаємо, колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі повернувся на свою Батьківщину, щоб підтримати прихильників — опозиційну партію "Єдиний національний рух", але 1 жовтня його затримали грузинські правоохоронні органи. 

Проти Саакашвілі порушили 4 кримінальні справи: за зловживання повноваженнями під час президентства і розтрату бюджетних коштів. Михайла Саакашвілі заочно засудили до шести років ув'язнення. Після арешту Саакашвілі оголосив голодування.