“У вас у кожному дворі закопано кулемет”, – офіцер НАТО спрогнозував дії РФ в Україні

Фото з вільних джерел

Як зазначив в ефірі телеканалу OBOZREVATEL капітан першого рангу у відставці ВМС США Гаррі Табах нова агресія не вигідна для глави Кремля, який уже й так досяг своїх основних цілей. Широкомасштабна війна Росії проти України може бути кровопролитною. Якщо це станеться, весь світ повстане проти глави держави-агресора Володимира Путіна.

“Усі чудово розуміють, що тут почнеться кривавий вінегрет. Усі люди побачать це, весь світ повстане проти Путіна. Звичайно ж, це йому не вигідно і не потрібно”, – заявив він.

Табах запевнив, що велика війна невигідна Росії з низки причин.

"Якщо навіть і не сам Путін, то його оточення, його воєначальники не всі тупі та кровожерливі. Вони чудово розуміють, що українська армія сьогодні – це не грузинська армія 2008 року і не українська "не армія" 2014 року. За великим рахунком, навіть у тих ситуаціях вони не змогли нічого зробити. А на сьогодні українська армія готується до цієї війни 8 років. У вас досвідчені обстріляні офіцери, генерали", – наголосив він.

Ще одна причина полягає в тому, що "Путін і так уже одержав усе, що хотів". "І ціни на нафту, і "Північний потік-2", йому телефонують, його запрошують, з ним радяться", – сказав офіцер.

На його думку, Кремль не піде "в лобову" атаку на Україну, але сіятиме паніку та смуту всередині країни.

"Україну історично просто так нахрапом, голими руками не взяти. У вас у кожному дворі закопано кулемет. А ось один проти одного поставити – це можливо", – зауважив Табах.

Відповідаючи на запитання, як на факт великого вторгнення реагуватимуть США, він повідомив, що армія цієї країни має протоколи, згідно з якими війська приводяться у стан бойової готовності автоматично, без прямого наказу президента.

"Це працює автоматично. Президент може лише скасувати його, відкласти. Або дозволити системі працювати так, як вона працює", – пояснив він.