“Протистояти Коломойському – великий виклик для Зеленського”: у США розкритикували реакцію Офісу президента на санкції проти олігарха

Ігор Коломойський

Всього лиш за декілька днів провідні видання США видали десятки матеріалів на тему запровадження адміністрацією Джо Байдена санкцій щодо українського олігарха Ігоря Коломойського та членів його родини.

Про це повідомляє 5 канал.

The Washington Post розкритикував реакцію Офісу президента на санкції проти олігарха. Зазначили, що в офіційній заяві жодного разу не згадали прізвище бізнесмена.

Зауважимо, що після запровадження санкцій сам Зеленський ніде не відреагував на санкції. Водночас в Офісі президента подякували США за підтримку у боротьбі з олігархами та похвалилися роботою президента в цьому напрямку.

У газеті нагадали, що американські правоохоронці розслідують можливе розкрадання мільярдів доларів в українському банку, яким він колись володів (очевидно йдеться про "ПриватБанк"), а також відмивання коштів у США.

"Введенням санкцій проти Коломойського адміністрація Байдена підтримує американські заклики до президента України Володимира Зеленського, який раніше знімався у телевізійному шоу на каналі Коломойського і який, ймовірно, зазнав впливу магната, для здійснення агресивних кроків щодо реформування української економіки та політичної системи. Після розпаду Радянського Союзу в країні переважають олігархи", – пише видання.

Bloomberg називає дії американської влади сигналом для України щодо корупції та наголошує, що колишній партнер Зеленського і досі – один із найвпливовіших олігархів країни. А поведінка президента України щодо олігарха – це лакмусовий папірець його готовності розправитися з корупцією.

"Крок щодо введення санкцій проти Коломойського – це перша велика ініціатива США щодо України за часів Байдена, зв'язки якого з колишньою радянською державою стали ключовою темою у виборчій кампанії 2020 року", – пише видання.

The New York Times також пишуть, що Зеленському складно протистояти Коломойському через колишні бізнес зв'язки. Там також зазначили, що це сигнал щодо нового агресивного підходу адміністрації Байдена до боротьби з корупцією в Україні.

"Адміністрація Байдена розглядає боротьбу з корупцією в Україні як найкращий захист від російського впливу", – пише видання.

Daily Beast називає Коломойського ключовим покровителем Зеленського, коли той ішов до влади. Там зазначили, що саме олігарх може підірвати демократичні процеси та інститути в Україні.

"Ігор Коломойський вважається наймогутнішою фігурою в Україні поза владою, і він був ключовим покровителем президента Володимира Зеленського під час його походу у владу", – пише видання.

Financial Times нагадує, що санкції США вирішили запровадити через "причетність олігарха до значної корупції", коли той ще очолював Дніпропетровську область. Також повторює, що хазяїну Банкової важко протистояти Коломойському через їхнє колишнє ділове партнерство.

"Протистояти Коломойському – великий виклик для президента України: олігарх є власником телеканалу, на якому Зеленський зробив ім'я в ролі вигаданого президента і який зіграв ключову роль для приходу до влади у 2019 році. Десятки депутатів, які номінально у партії Зеленського, віддані Коломойському, а експомічник президента Андрій Богдан раніше представляв олігарха у судових справах щодо "ПриватБанку", – пише видання.

Нагадаємо, український олігарх Ігор Коломойський потрапив під санкції Сполучених Штатів Америки через причетність до корупції. Згідно із заявою державного секретаря Ентоні Блінкена, у 2014-2015 роках Ігор Коломойський, який очолював Дніпропетровську облдержадміністрацію, брав участь у значних корупційних діяннях і використовував свій політичний вплив для власної вигоди. Що, у свою чергу, підривало верховенство права і довіру української громадськості. Тепер Коломойському заборонений в'їзд до США. Санкції стосуються і його дружини, дочки та сина.