У Європейському Союзі продовжили економічні санкції проти Росії: стало відомо доки

Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що Європейський Союз вирішив продовжити економічні санкції проти Росії на пів року.

“Ми продовжили дію економічних санкцій проти Росії. Москва повинна виконати свою роботу, націлену на виконання Мінських угод”, — повідомив Мішель у Twitter.

За його словами, ЄС буде дотримуватися єдиного і стратегічного підходу до Росії, заснованого на п’яти основних принципах. Він додав, що Брюссель протестує нові формати й умови діалогу з Москвою.

Принципи відносин ЄС та Росії були затверджені у 2016 році. Серед них:

  1. Повне виконання умов угоди "Мінськ-2", необхідних для будь-яких істотних змін у відносинах між Москвою і Брюсселем. При цьому ЄС продовжує не визнавати окупований Росією Крим у складі РФ.
  2. Євросоюз не відмовиться від наміру зміцнювати відносини з країнами "Східного партнерства" і країн Центральної Азії.
  3. Посилення "внутрішньої стійкості Європейського Союзу" — зокрема у питаннях енергетичної безпеки, гібридних загроз і стратегічних комунікацій (ідеться про проєкт протидії російській пропаганді).
  4. Відновлення співпраці з Москвою за деякими обраними напрямками, зокрема у проблемах Сирії, КНДР і відновленні відносин з Іраном. Співпраця можлива і з інших питань, де є явний інтерес Євросоюзу.
  5. Прагнення підтримати розвиток громадянського суспільства у Росії, йдеться також про співпрацю і спільні проєкти між російською та європейською молоддю.
  • Економічні санкції ЄС проти Росії продовжуються кожні 6 місяців після самітів ЄС.
  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель наголосила на необхідності діалогу з президентом Росії Володимиром Путіним. Також Меркель запропонувала запросити російського президента на саміт з лідерами Євросоюзу. Ініціативу підтримав президент Франції Еммануель Макрон.
  • Лідери країн Євросоюзу відхилили пропозицію Німеччини та Франції провести офіційні переговори з президентом Росії Володимиром Путіним.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що ініціатива відновлення самітів між Росією та Європейським Союзом є "небезпечним" відхиленням від політики санкцій. Згодом Кулеба ініціював розмову з послами Німеччини та Франції через ініціативу відновлення самітів між Росією та Європейським Союзом. Водночас він назвав перемогою те, що саміт ЄС не підтримав цю ініціативу.