Тупицький відсторонений від посади судді Конституційного суду, проте він бере участь у судових засіданнях. На що послуговується?

Олександр Тупицький

Відсторонений від посади судді Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що бере участь у судових засіданнях дистанційно.

Як повідомив суддя у коментарі Укрінформу, окрім нього в онлайн-режимі працює Олександр Касмінін, указ про призначення якого суддею КС також раніше скасував Зеленський.

“Я і Касмінін беремо участь у засіданнях шляхом дистанційної роботи, а саме направлення електронними адресами усім суддям свої зауваження, пропозиції по тих справах, які є провадженні Конституційного суду, які ми вивчаємо і таким чином робимо свій внесок у розгляд тих чи інших справ. Конституційний суд зобов’язаний їх приймати, розглядати, голосувати”, – сказав він.

За словами Тупицького, у майбутньому він разом із Касмініним планують брати онлайн-участь у відкритих засіданнях Великої палати Конституційного суду.

"Ми хочемо показати, що суд легітимний, що він розблокований і працює. І такими комунікаційними способами перебороти незрозумілі накази керівництва УДО щодо нашого недопуску в суд, тобто вони будуть нікчемними", – додав суддя.

Тупицький повідомив, що на період його роботи у дистанційному режимі на засіданнях КСУ головуватиме його заступник Сергій Головатий.

Раніше у Конституційному суді, як повідомляє Суспільне, що заплановані на 10 червня засідання КСУ не відбулись. Так у суді відповіли на інформацію про те, що судді нібито заблокували роботу через вимогу повернути на посаду відстороненого голову КСУ Олександра Тупицького.