“Це насамперед якась дія” – нардепка про умови і рішення уряду щодо припинення авіаперельотів з Білоруссю

Верховна Рада підтримала постанову “Про заяву Верховної Ради щодо інциденту з примусовою посадкою літака компанії Ryanair в Мінську”.

Докладніше про цю заяву розповіла  нардепка від фракції “Слуга народу”, заступниця голови комітету з питань зовнішньої політики Марина Бардіна у програмі “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24”.

Як зазначила нардепка, для парламенту це – частина дипломатичної парламентської роботи, це ті повноваження, які має законодавчий орган.

"Проте у своїй заяві ми абсолютно вітаємо рішення уряду про припинення авіаперельотів. Це насамперед якась дія. Якщо питання стосується санкцій, то ми спостерігатимемо й надалі за ситуацією в Білорусі та відповідно до того, як вона змінюватиметься, будемо ухвалювати відповідні рішення.", — сказала вона.

Як зазначила Марина Бардіна прийнята парламентом заява є абсолютно виваженою, дипломатичною, разом з тим розставляє правильні акценти і наголошує на тому, що для України такий сценарій розвитку подій, який сьогодні відбувається у Білорусі, є неприпустимим.

Крім того, нардепка наголосила, що влада постійно реагує на всі події в Білорусі, починаючи з невизнання виборів, побиття білорусів, які виходили на протести тощо

"Якщо такий намір стане реальністю, то Україна вживатиме жорстких санкцій на будь-які сполучення з Кримом. Ми всі знаємо ситуацію з тимчасовою окупацією, і це свідчитиме про визнання будь-якою країною ситуації де-факто. Тому нам важливо запобігти будь-якому відновленню сполучень стосовно Криму", — сказала вона.

Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко попросив президента РФ Володимира Путіна допомогти білорусам потрапити до окупованого Криму через Росію. За його словами, Білорусь і РФ пропрацюють питання про відкриття авіарейсів до Криму.