“Це абсолютно нормально”: Кравчук прокоментував звільнення Тупицького з посади голови Конституційного суду

Фото з вільних джерел

Як зазначив перший президент України Леонід Кравчук в ефірі програми “Україна з Тиграном Мартиросяном” на каналі “Україна 24 Президент Володимир Зеленський мав право на звільнення голови Конституційного суду Олександра Тупицького .

“Якби пан Тупицький був призначений до Конституційного суду будь-якою виборчою комісією, обраний в будь-якому окрузі або області, і президент указом його звільнив, то це було б порушення. Тупицький був призначений президентом Януковичем. Тоді ж не було питання, чому він призначений президентом. А коли указ скасував президент, це абсолютно нормально, це навіть в Конституції передбачено”, — сказав він.

За словами Кравчука, коли президент Зеленський скасував указ Януковича, чомусь відразу питання постало на порядку денному інших політичних сил.

Читайте також:

"Це ті сили, які хочуть зберегти КСУ, які заважають сьогодні, я відповідаю за свої слова, Україні боротися проти корупції, заважають Україні проводити реформи та будувати нову демократичну державу", — сказав він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 29 грудня підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду. Олександра Тупицького підозрюють у посадових злочинах за двома статтями - підкуп свідка і введення суду в оману. 19 січня Тупицькому повідомили про підозру і не пустили його на роботу до КСУ.

27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ.