«Тримайте мене семеро, я з пітерського підворіття» — Арестович про військове залякування Кремля

Олексій Арестович

Сухопутного угруповання, яке вони створили (і здатні створити), не вистачить для досягнення серйозних воєнних результатів. Серйозних настільки, щоб їх можна було б конвертувати в принципові для Кремля політичні досягнення: примусити Захід припинити підтримку України, а Україну – відмовитися від вступу до НАТО та визнати т.зв. «ДНР/ЛНР».

Про це заявив Олексій Арестович у фейсбуці.

Вся політика Кремля, починаючи з 2014 року полягала в спробі легалізації ТОРДЛОУ, сім років зусиль, санкцій, проблем.Відкриття нового фронту проти України - сім років цих зусиль на смітник, нові санкції, економічна, а далі - політична криза в РФ.

"Коли у тебе 130 батальйонних тактичних груп проти 80 українських, розраховувати на сухопутні успіхи марно. Головне завдання угруповань на чернігівсько-сумському та кримською херсонському напрямі - це утримувати на місці наші війська прикриття і не давати їм посилювати наше угруповання в ООС. Провести повітряну операцію: літакі та крилаті ракети? Теоретично можливо. Але, щоб що?.." Стати державою-вигнанцем, зменшити свою вагу на світовій арені?.. На справі, Кремль вирішує якраз зворотне завдання - збільшити свій вплив та цю вагу. Всупереч нашій часто дуже примітивній пропаганді, кремлівські хлопці доводять, що вони дуже і дуже раціональні у своїх планах та діях.Повітряна операція - це відповідь України асиметричними діями. І це великі неприємнощі не дише із Заходом, але і з великою частиною світу, як такої. «Спутнік» після цього продаватися буде дуже погано. Якщо навіть Індія висловила підтримку Україні в цій ситуації, перспективи радісного вітання світом бомбардувань Києва, дуже марні. До того ж, як би ми не плакалися за власне ППО, трохи його є) - пише Арестович.

Крім того, Арестович резюмував про напад Кремля на Україну:

"Зрозуміло, що Кремль підстьобує Китай, але ж і Штати розуміють - поступатися не можна, все посиплеться, якщо поступляться, їх більше ніхто не буде вважати гарантом безпеки, а саме на гарантії безпеки зав’язана міжнародна торгівля. Резюме: новий фронт проти нас РФ навряд чи відкриє, їх завдання - загрожувати з різних напрямків, щоб ми не могли в ООС посилювати наше угруповання. Але фронт, якій вже існує, так, можуть покачати, і покачають з великою долею верогідності, в тому числі - за рахунок прихованого використання підрозділів російських Збройних Сил з території РФ, тому що штатні підрозділи РФ у вигляді 1 АК та 2 АК, які через недорозуміння називають «...народними міліціями» - для реалізації наступальних завдань не придатні.Але ж ми їм вставимо там і обламаємо. Шансів на суттєві успіхи в ООС у російських військ також немає - в лоб на стаціонарну оборону - це справа невдячна. Дуже невдячна. Насправді, найбільш неприємний для нас варіант це не війна. А перевдягання в одну ніч російських підрозділів в білі каски, «миротворців ОДКБ».Але і на цей варіант є відповідні плани та рішення), - підсумовує Арестович.