“Там все наступальне”, – експерт про те, чому завоювати Україну Росії не під силу

Фото з вільних джерел

Як заявив в ефірі програми “Україна з Тиграном Мартиросяном” на телеканалі “Україна 24” ексглава Служби безпеки України Ігор Смешко Росія своїми військами затиснула України “в лещата”, проте завоювати й утримати її під контролем вона не в змозі.

За словами Ігоря Смешка кордон України є новою військовою небезпекою.

" Ми підковою вже оперезані. І не забувайте, що білоруська армія історично проходила вишкіл у Росії. Ми фактично вже в лещатах. На території Білорусі вже й так була створена військово-повітряна база, що має запасне озброєння для наступальних операцій на прибалтійському напрямку та українському. А зараз вже перейшло в площину спільних навчань і вдосконалення навичок як єдиного механізму. Оборонного там нічого немає, там все наступальне", - зазначив він.

Як зауважив ексглава СБУ, Україні "негайно потрібно відпрацьовувати концепцію, яка конфігурація наших збройних сил буде в оборонній операції, якщо ми будемо атаковані з трьох напрямків цих лещат".

"Які у нас сили, якщо в нас союзників немає? Яка повинна бути глибоко ешелонована оборона? Потрібно готувати для цієї операції, щоб було завдано такої шкоди наступальним частинам, що довго продовжувати не змогли б. Завоювати й тримати під контролем найбільшу територію Європи з 40-мільйонним населенням для країни, де 140 млн населення і максимум 150 тис. підготовлених, неможливо на довгу перспективу, це катастрофа. Але нам від цього не легше", - заявив Смешко.