“Ситуація серйозна” – стало відомо про особливу місію в Україні голови дипломатії ЄС з 6 по 8 січня

Голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель

Як зазначив в ефірі телеканалу “Україна 24” дипломат, екскерівник української служби “Радіо Свобода” Богдан Нагайло голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель їде до України для того, щоб показати, що Європейський Союз більше не залишатиметься осторонь конфлікту між Україною та Росією.

“Боррель посилає сигнал і чітко каже, що ЄС не хоче залишатися осторонь, що Брюссель має брати участь у всіх переговорах, а не тільки щоб це було між Вашингтоном та Москвою. Я думаю, що ця криза навколо накопичення російських військових на кордоні з Україною змусила лідерів у Брюсселі зрозуміти, що ситуація серйозна”, – каже він.

Читайте також: Названо дату, коли глава дипломатії ЄС відвідає Україну з робочим візитом

Нагайло вважає, що позиція Борреля щодо Росії сильно змінилася з моменту останнього візиту чиновника до Москви.

"Тепер він набагато виразніше бачить ситуацію, що існує, і позиції ЄС. І не забувайте, що він представляє в ЄС Іспанію, а фактично він – каталонець. І десь усередині він досить чутливий до цих проблем народів звільнених з-під гніту імперій", - вважає дипломат.

Нагадаємо, що поїздка голови дипломатії Євросоюзу Жозепа Бореля в Україну відбудеться з 6 по 8 січня. Відомо що під час візиту Боррель планує відвідати лінію розмежування на Донбасі.