Свідчення Чауса можуть лягти в основу кримінальних справ проти високопоставлених чиновників

Як розповіла в ефірі програми “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” народна депутатка від “Слуги народу” Галина Янченко, коментуючи суд з обрання Чаусу запобіжного заходу екссуддя Микола Чаус є цінним свідком для багатьох правоохоронних органів, його свідчення можуть лягти в основу кримінальних справ проти високопоставлених чиновників.

За словами Чауса НАБУ і СБУ ведуть два абсолютно окремі кримінальні провадження з різним статусом Чауса. В цей момент Вищий антикорупційний суд розглядає питання про запобіжний захід для екссудді. Тобто саме суд може вирішити, де саме перебуватиме Чаус - за ґратами в СІЗО, чи на нічному, або денному домашньому арешті. І залежно від цього можна далі говорити, де саме він перебуватиме, хто займатиметься його безпекою, щоб він знову не зник.

За словами Янченко, СБУ розслідує низку проваджень, де Чаус має статус свідка.

"На сьогодні Чаус для багатьох правоохоронних органів є корисним джерелом інформації, людиною, чиї свідчення можуть лягти в основу інших кримінальних проваджень, зокрема щодо колишніх високопосадовців", - зазначила "слуга народу".

Читайте також:  Чауса затримано в ізоляторі: стало відомо, що 4 серпня екс-судді обиратимуть запобіжний захід

Нагадаємо, у 2016 році детективи НАБУ викрили суддю Миколу Чауса в отриманні 150 тис. доларів хабаря за винесення вироку в інтересах підсудних. Його справа привернула увагу ЗМІ тим, що Чаус заховав отримані гроші у скляну банку і закопав її.

Верховна Рада дала згоду на притягнення судді до кримінальної відповідальності, однак Чаус встиг втекти за кордон. Екссуддю оголосили в розшук, згодом його було затримано в Молдові за екстрадиційним запитом України. У квітні 2021 року влада Молдови заявила про викрадення Миколи Чауса.

30 липня Чауса було виявлено у Вінницькій області. Він розповів, що був викрадений невідомими особами та підтвердив, що є екссуддею Дніпровського райсуду Києва. Чауса затримали й доправили до Києва.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) на засіданні 4 серпня має ухвалити рішення щодо запобіжного заходу Чаусу.