Суддя-втікач Микола Чаус оприлюднив відеозвернення, в якому назвав імʼя свого переслідувача (Відео)

Микола Чаус

Суддя-втікач Микола Чаус, який був викрадений невідомими 3 квітня 2021 року на території Молдови, оприлюднив відеозвернення, в якому заявив, що його переслідування організував директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

Відповідне відео опубліковане на Telegram-каналі судді.

“Стосовно кримінального провадження щодо мене, яке перебуває в НАБУ: хочу сказати, що його слід аналізувати, починаючи з 2008 року. У 2008 році між мною та Артемом Ситником і Олександром Поліщуком, які на той час сиділи в одному кабінеті у прокуратурі Київської області, відбувся конфлікт. В результаті цього конфлікту Артема Ситника вивезли в ліс під Київ, наставили синців, забрали автомобіль та вимагали повернення грошових коштів”, – розповів Чаус.

Він запевнив, що про ці події знають працівники прокуратури Київської області, які працювали там у 2008 році.

"Коли у 2016 році Артем Ситник, будучи вже директором НАБУ, почав кримінальне переслідування мене та моєї сім’ї, стало зрозуміло, що його друзі перевернули з ніг на голову всі обставини і зробили мене в усьому винним", – зазначив суддя.

Чаус наголосив, що Ситник особисто зацікавлений у його переслідуванні.

"Враховуючи останні коментарі Ситника стосовно мого повернення в Україну та дій НАБУ: ми обговорювали це питання з адвокатами і ви прекрасно розумієте, що ніякої об’єктивності, справедливості та неупередженості при розслідуванні кримінального провадження НАБУ очікувати не слід оскільки у самого директора є реальний конфлікт інтересів зі мною", – зауважив він.

Також Чаус прокоментував звинувачення з боку ексочільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, який стверджував, що суддя ховав отримані від хабаря гроші у скляних банках, які закопав у своєму городі.

"Ні я, ні моя родина не маємо будь-яких городів на території міста Києва та за його межами. І якими б чарівниками детективи НАБУ не були, вони не зможуть на неіснуючому городі викопати будь-що, що має до мене якесь відношення", – наголосив суддя.

Микола Чаус відкинув будь-які звинувачення на свою адресу та заявив, що не порушував закон.

"Хочу запевнити, що мене немає за що вибачати. Я нічого не скоював, що б підпадало під дію статей кримінального кодексу України", – запевнив він.

Насамкінець суддя-втікач висловив сподівання, що наступне інтерв’ю він дасть на території України журналістам та "всім зацікавленим особам".